אודות

חושבים שאסור לספק לעזה חשמל? שמעבר אנשים בין עזה לגדה הוא סיכון ביטחוני? שהגבול בין עזה למצרים צריך להספיק לתושבי הרצועה? אנחנו לא מסכימים, אבל חושבים שכדאי לדבר על זה. לכן, החלטנו ליצור מקום שבו נוכל להשיב בקצרה ובמרוכז לטענות שאנחנו שומעים מכיוונים שונים.

 

מי אתם?
אנחנו "גישה", ארגון זכויות אדם ישראלי שמקדם את הזכות לחופש תנועה, במיוחד בין רצועת עזה לגדה ולישראל.

 

ולמה הקמתם את האתר הזה?
כי חשוב לנו לדבר עם הציבור הישראלי ולשכנע אותו בצורך ובחובה להסיר את הגבלות התנועה המיותרות על תושבי הרצועה והגדה. מאז 2005, שנת הקמתו של הארגון, השתתפנו באינספור דיונים בנושא, עם הציבור הישראלי ועם כלכלנים, מומחי ביטחון ומומחים למדיניות, ושמענו טיעונים מכל הסוגים. אנחנו יודעים שהמדיניות הישראלית ביחס לרצועת עזה היא נושא מורכב, ובמהלך השנים נתקלנו באנשים שהעלו התנגדויות חריפות ואינטליגנטיות לעמדתנו. חשבנו שראוי לדון בהתנגדויות הללו ולשתף את ציבור הגולשים בתשובות שלנו אליהן.

כדאי לציין שאתר זה לא יכול למצות את כל הטענות בעד ונגד הגבלות התנועה על תושבי הרצועה. בכל יום אנו לומדים משהו חדש על הנושא המורכב הזה, ונשתדל לעדכן את האתר בשאלות ותשובות חדשות. אם יש לכם שאלה שלא ראיתם באתר, אתם מוזמנים לשלוח לנו אותה באמצעות הקישור "הוספת שאלה" שבצד ימין למטה.